Aktualności
02.04.2015 - WIELKI CZWARTEK

Na wypadki, jakie dokonały się w Wielki Czwartek, składają się: Ostatnia Wieczerza Chrystusa z Apostołami, ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chrystus umywa nogi Apostołom i wskazuje na zdrajcę, wygłasza do uczniów przemówienie i modli się do Ojca za nimi, zapowiada swoją mękę i śmierć. Udaje się na Górę Oliwną do ogrodu Getsemani i tam w oczekiwaniu na siepaczy przeżywa mękę konania i krwawego potu. Tajemnica aresztowania Chrystusa zamyka ten dzień.

więcej
 
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO Z ODDZIAŁEM W JASTROWIU OGŁASZA NABÓR

więcej
 
25.03.2015 - DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO ZAGROŻONEGO ZAGŁADĄ

 

http://www.duchowa-adopcja.pl/

https://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com/

 
24.03.2015 - DZIEŃ MODLITWY I POSTU ZA WSPÓŁCZESNYCH MISJONARZY MĘCZENNIKÓW

 

W 2014 roku zostało zamordowanych dwudziestu sześciu misjonarzy. Pamiętamy o nich szczególnie 24 marca, który jest obchodzony jako Dzień Modlitwy i Postu za Współczesnych Misjonarzy Męczenników. >>WIECEJ

 
PÓŁFINAŁ LIGI MINISTRANCKIEJ 2015

Tegoroczne Półfinały Ligi Ministranckiej odbyły się 14 marca w hali Zespołu Szkół w Czarnem. Reprezentanci Liturgicznej Służby Ołtarza w kategorii Szkoła Podstawowa swoje rozgrywki rozpoczęli od godziny 10.00. Jastrowscy ministranci z parafii pw. św. Michała Archanioła rozegrali pięć meczy. Dwa z nich zakończyły się remisem: z drużyną z parafii św. Stefana w Barwicach (0:0) oraz z drużyną z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP z Połczyna – Zdroju (1:1, bramka Grzegorza Gacy w 3’00). Zwycięstwo przyniosły nam starcia z drużyną koszalińską z parafii pw. św. Wojciecha (0:1, bramka Huberta Pietrzyka w 8’24) i z drużyną słupską z parafii pw. NMP Królowej Różańca Świętego (0:2, bramki Grzegorza Gacy w 3’00 i 8’00). Meczem, który zakończył się dla jastrowskiej drużyny niepowodzeniem był mecz z drużyną z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP z Połczyna Zdroju (1:0).

 

W końcowej klasyfikacji nasi ministranci uzyskali 8 punktów, zdobywając tym samym trzecie miejsce. Niestety, do finałów przeszły jedynie dwa pierwsze miejsca.

 

Z całego serca gorąco dziękujemy reprezentantom Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej parafii, którzy czynnie wzięli udział w rozgrywkach. Dziękujemy przede wszystkim za poświęcony czas i sumienne przygotowywanie się do kolejnych etapów tegorocznej Ligi Ministranckiej. Gratulujemy jednocześnie zaszczytnego miejsca na podium w półfinale, mając nadzieję, iż w przyszłym roku drużyna naszych ministrantów osiągnie podobny, a może nawet większy sukces. 

 
NASZ LAUREAT

W katedralnym domu parafialnym w Koszalinie dnia 7 marca odbył się tegoroczny diecezjalny finał XII Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów. Łącznie wzięło w nim udział 19 chłopców z siedmiu parafii, w tym jeden z nich to ministrant z parafii pw. św. Michała Archanioła w Jastrowiu - Jakub Wójcik. Nad opieką naszego ministranta czuwał wikariusz parafii, ks. Sebastian Kolasa.

 

W rywalizacji wyłoniła się piątka zwycięzców, którzy reprezentować będą diecezję koszalińsko – kołobrzeską na ogólnopolskim finale konkursu w Gościkowie – Paradyżu. Finał odbędzie się w dniach: 22 – 23 maja 2015 roku.

 

Serdecznie gratulujemy Jakubowi wspaniałego osiągnięcia, życząc dalszych sukcesów podczas ogólnopolskiego finału.

 
15.03.2015 - DZIEŃ DAWCY SZPIKU

 
1 MARCA - CZWARTY NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

(...) Ponieważ żyli prawem wilka

Historia o nich głucho milczy

Z. Herbert, "Wilki"

 

 

W 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Data święta nawiązuje do 1 marca 1951 roku. Tego dnia w warszawskim więzieniu na Mokotowie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość".

 

Żołnierze Wyklęci działający w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną. Propaganda PRL określała ich mianem faszystów i pospolitych bandytów. Zostali pozbawieni wszelkich praw, tropieni po lasach, więzieni, mordowani w katowniach Urzędu Bezpieczeństwa oraz Informacji Wojskowej. Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy osób. Walczyli nie tylko na terenach obecnej Polski, ale również Kresach Wschodnich, wchodzących w skład II RP zagarniętych przez Sowietów po konferencji jałtańskiej. Ostatni znany z imienia oficer, dowódca oddziału walczącego na Kresach por. Anatol Radziwonik "Olech" poległ w walce z NKWD 12 maja 1949 roku na terenach dzisiejszej Białorusi. Ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak "Lalek" zginął walce zastrzelony podczas obławy w Majdanie Kozic Górnych pod  Piaskami w dawnym woj. lubelskim 21 października 1963 roku. Wszyscy Żołnierze Wyklęci, a szczególnie ich dowódcy ponieśli ofiarę życia lub zdrowia. W latach 1944-1956, według ciągle niepełnych danych, z rąk polskich i sowieckich komunistów  zginęło prawie 9 tysięcy żołnierzy podziemia niepodległościowego, wykonano ponad 4 tysiące wyroków śmierci na polskich patriotach.

 
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO CARITAS "POMAGAM BLIŹNIEMU"

 

http://pomagamblizniemu.caritas.pl/

 

 
01.03.2015 - NIEDZIELA AD GENTES

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   następny  >>