Aktualności
REKOLEKCJE DLA ŻYWEGO RÓŻAŃCA

W związku z dużym zainteresowaniem pierwszą turą, w dniach od 23 do 25 listopada 2015 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbędzie się druga tura rekolekcji pod hasłem „Różaniec streszczeniem Ewangelii”. Do udziału w nich zaproszeni są szczególnie członkowie Żywego Różańca. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Tomasz Tomaszewski - moderator diecezjalny Apostolatu Biblijnego. Koszt wynosi 110 zł. Zapisy pocztą elektroniczną: recepcja@cef.koszalin.pl lub telefoniczne: 94 340 98 00.

 
25.10.2015 - WYBORY PARLAMENTARNE

KOMUNIKAT KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ WYBORAMI PARLAMENTARNYMI, ZARZĄDZONYMI NA DZIEŃ 25 PAŹDZIERNIKA 2015 ROKU

Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium przypomina, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym” (220). A zatem każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Pamiętajmy jednak, że „Kościół mocą swej misji oraz zgodnie ze swą istotą nie powinien wiązać się” z żadną partią lub „systemem politycznym, gospodarczym czy społecznym” oraz że „właściwe posłannictwo, jakie Chrystus powierzył swemu Kościołowi, nie ma charakteru politycznego, gospodarczego czy społecznego” (Gaudium et spes, 42).

Zachęcamy więc każdego z wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. 

Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce

 
22.10.2015 - KONFERENCJA DLA PRZEDSTAWICIELI RUCHÓW I WSPÓLNOT

W dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, wielkiego promotora świeckich i patrona Centrum Edukacyjno – Formacyjnego Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej, w czwartek, 22 października 2015 roku do Centrum Edukacyjno – Formacyjnego w Koszalinie serdecznie zapraszamy Przedstawicieli Parafialnych Ruchów i Wspólnot do udziału w konferencji "Ruchy i stowarzyszenia świeckich nadzieją Kościoła i społeczeństwa" z okazji X-lecia działalności CEF. Ta konferencja jest preludium w ramach przygotowań do Diecezjalnego Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń w Kołobrzegu w dniu 10 czerwca 2016 roku.

 

Z Chrystusowym pozdrowieniem

 

ks. Krzysztof Włodarczyk

Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej

Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej

 

ks. Paweł Wojtalewicz

Dyrektor Centrum Edukacyjno – Formacyjnego

Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej

więcej
 
18.10.2015 - KOMUNIKT KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ WYBORAMI PARLAMENTARNYMI, ZARZĄDZONYMI NA DZIEŃ 25 PAŹDZIERNIKA 2015 ROKU

Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium przypomina, że "odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym" (220). A zatem każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

 

Pamiętajmy jednak, że "Kościół mocą swej misji oraz zgodnie ze swą istotą nie powinien wiązać się" z żadną partią lub "systemem politycznym, gospodarczym czy społecznym" oraz że "właściwe posłannictwo, jakie Chrystus powierzył swemu Kościołowi, nie ma charakteru politycznego, gospodarczego czy społecznego" (Gaudium et spes, 42).

 

Zachęcamy więc każdego z wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

 

Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce

 
10.10.2015 - OBCHODY XV DNIA PAPIESKIEGO W NASZEJ PARAFII

więcej
 
16-18.10.2015 - DNI FORMACYJNE KSM W PODCZELU

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tegorocznych rekolekcjach, ze względu na ich temat, którym będzie rodzina i wspólnota. Chcemy tak jak gromadzący się synod biskupów zastanowić się nad powołaniem i misją rodziny w Kościele, biorąc za wzór nauczanie Jana Pawła II z adhortacji apostolskiej o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym "Familiaris consortio".

 

Gościem spotkania będzie ks. Tomasz Brussy – asytsent diecezjalny KSM z Poznania.

 

Zapraszamy również młodzież z parafii, która nie jest formalnie w KSM, by przez wspólne chwile modlitwy i zabawy doświadczyła pięknej wspólnoty młodych ludzi.

 

Koszt udziału w rekolekcjach wynosi 40zł.

 

Zgłoszenia uczestników można przesyłać do na adres mailowy: v.raczkowska@interia.pl

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem

 

Violetta Raczkowska

Prezes Zarządu Diecezjalnego

Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

 
08.11.2015 - DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

Konferencja Episkopatu Polski podczas 346. Zebrania Plenarnego na Jasnej Górze w dniu 08 listopada 2008 roku podjęła decyzję, aby każda druga niedziela listopada była w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który merytorycznie przygotowuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

W bieżącym roku Dzień ten będzie obchodzony 08 listopada i zostanie poświęcony, w porozumieniu z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abp Stanisławem Gądeckim, ponownie sytuacji chrześcijan w Syrii.

 
23-25.10.2015 - REKOLEKCJE DLA NARZECZONYCH

Ruch Spotkań Małżeńskich zaprasza wszystkich zakochanych na najbliższy weekend dla narzeczonych, który odbędzie się w CEF Koszalin w dniach 23-25 października 2015 roku.

 

Kurs jest organizowany w ramach nauk przedślubnych.

 

Zgłoszenia tel. 600 984 248.

 
INTERNETOWY ŻYWY RÓŻANIEC

"Proszę was bardzo, by nie było takiej niedzieli, Mszy Świętej, różańca, w których nie byłoby modlitwy o powołania. Potrzebny jest nam ten upór modlitwy, bo sytuacja jest już bardzo poważna" – te słowa wypowiedział niedawno pasterz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, biskup Edward Dajczak.

 

Już od kilku lat Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie proponuje w październiku modlitwę za posługujących w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie. Określamy ją jako Internetowy Żywy Różaniec.

 

Bardzo gorąco zachęcam do osobistej odpowiedzi na tę oazową inicjatywę oraz do zachęcania innych osób. Jeśli nie my, to kto będzie się modlił w tych tak ważnych intencjach?

 

Szczegółowe informacje o sposobie zaangażowania się w tę inicjatywę znajdują się na stronie http://www.koszalin.oaza.pl/strona/wyswietl/877/internetowy-zywy-rozaniec

 

Liczę na odzew i serdecznie pozdrawiam.

 

W imieniu Diecezjalnej Diakonii Modlitwy i własnym

 

ks. Tomasz Tomaszewski

moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie

 
„KTÓŻ JAK BÓG! ŚPIEWAJMY Z UWIELBIENIEM”

W niedzielę 27 września, parafia pw. św. Michała Archanioła obchodziła święto jej patrona. Parafialny odpust trwał przez cały dzień. Uroczysta Msza Święta, przygotowana z pełną asystą przez Liturgiczną Służbę Ołtarza odbyła się o godzinie 12:30. Celebrował ją biskup senior diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, Jego Ekscelencja Tadeusz Werno, zaś koncelebransami Mszy byli ksiądz proboszcz Andrzej Wachowicz i ksiądz Stanisław Szczepanek. Ten ostatni przybliżył zebranym w kościele wiernym postać jego patrona. Msza odpustowa została połączona z poświęceniem ołtarza świętego Józefa, który powrócił do "białej" świątyni po konserwacji. Poświęcenia dokonał ksiądz biskup.

 

We Mszy Świętej uczestniczyli także księża z dekanatu Jastrowie, na czele z księdzem dziekanem Stanisławem Łąckim oraz zakrzewskim księdzem proboszczem Andrzejem Chorobą. Kościół św. Michała Archanioła został wypełniony po brzegi przez wiernych, wśród których nie zabrakło także druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrowiu. Szeregi strażackiej delegacji zasilili także komendant i prezes OSP Jastrowie. Na służbie pojawiły się także druhny z 1 Drużyny Starszoharcerskiej Nieprzetartego Szlaku "Białe Gołębie" – działającej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Nr 2 oraz 40 Drużyna Harcerska "Jastrzębie".

 

O aranżację muzyczną zadbał chór parafialny i schola działająca przy kościele pw. św. Michała Archanioła, zaangażowani parafianie brali także udział w procesji darów oraz odczytywaniu komentarzy przed kolejnymi częściami uroczystej liturgii. Zobacz zdjęcia...

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   następny  >>