Aktualności
OGÓLNOPOLSKA PIESZA PIELGRZYMKA NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW

 
KINO NA STRYCHU

"Noc filmowa na strychu" to kolejne spotkanie zorganizowane przy współpracy parafii pw. św. Michała Archanioła z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym Nr 2 w Jastrowiu. Udział w niej wzięły ponownie grupy parafialne działające przy parafii św. Michała Archanioła – ministranci i Młodzi Odkrywcy oraz wychowanki MOW-u.

 

Wspólny seans filmowy zaczął się nietypowo, bo modlitwą w kościele. Uczestnicy "Nocy filmowej na strychu" spotkali się wspólnie na nabożeństwie fatimskim 13 lipca o godzinie 20:30 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny. Po modlitwie wiernych nastąpiła procesja fatimska wiodąca do kościoła pw. św. Michała Archanioła, gdzie pobłogosławiono wszystkich uczestników. Następnie dzieci i młodzież wraz z opiekunami: panią Sylwią Koszowską, panią Violettą Michalską i księdzem Sebastianem Kolasą udały się do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Na zebranych czekała niespodzianka – dwie blachy domowej pizzy i zabawa w kalambury.

 

"Noc filmowa na strychu" trwała aż do ósmej rano. Po udanych "I Nocnych Manewrach" to kolejne (ale i nie ostatnie) przedsięwzięcie, którego celem była organizacja wolnego czasu dzieciom i młodzieży pozostającym na wakacje w swoim miejscu zamieszkania. Zobacz zdjęcia...

 
GRUPA ZŁOTA

Kolejny raz zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy z Grupą 7 – błękitną. Spotkanie dla pielgrzymów tuż przed wyruszeniem:

- 29 lipca w środę o godzinie 19:00 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Jastrowiu;

- 30 lipca w czwartek o godzinie 19:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Pile.

 

Osoby, które nie mogą pójść na pielgrzymkę, a chcą duchowo towarzyszyć pątnikom, zapraszamy do Grupy Złotej. Osoby te zobowiązują się do codziennej modlitwy za pielgrzymów, a także mogą napisać na kartce swoje intencje, aby były one zaniesione na Jasną Górę. Dodatkowo zachęcamy do zakupu książki za 15 złotych z modlitwami i konferencjami na każdy dzień pielgrzymowania.

 

Kontakt: mmchmielewski@op.pl /Ks. Mateusz Chmielewski/

 
I NOCNE MANEWRY

"I Nocne Manewry" to przedsięwzięcie, które zorganizowane zostało przez parafię św. Michała Archanioła w Jastrowiu przy współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym Nr 2 w Jastrowiu i Nadleśnictwem Jastrowie. Celem "I Nocnych Manewrów" było zorganizowanie wakacyjnego czasu dzieciom i młodzieży poprzez: nocny marsz, podążanie za otrzymywanymi wskazówkami przy pomocy mapy (tzw. podchody), wykonywanie poleconych zadań i współpracę wszystkich zaangażowanych w dotarciu do celu. Do przygody ruszyli ministranci z parafii św. Michała Archanioła, grupa Młodych Odkrywców także z tej parafii, ale również podopieczne Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

 

Program "I Nocnych Manewrów" nawiązywał do przygód Asterixa i Obelixa. Młodzi mieszkańcy Jastrowia wcielili się w członków osady Galów, którzy spieszyli na pomoc Panoramixowi w przygotowaniu magicznej mikstury. Przy wykonywaniu poszczególnych zadań młodzież posługiwała się swoimi zdolnościami topograficznymi i przyrodoznawczymi. Dzięki temu uczestnicy spotkali się razem na wspólnym ognisku, przy którym zwycięski patrol gotował magiczną miksturę – zupę. Miła atmosfera przyczyniła się do tego, że "I Nocne Manewry" trwały do białego rana.

 

Opiekunami dzieci i młodzieży byli: ks. Sebastian Kolasa, pani Sylwia Koszowska i pani Violetta Michalska. Pomoc przy organizacji zapewnił pan Krzysztof Dymek z Nadleśnictwa Jastrowie. Zobacz zdjęcia...

 
STUDIA DOKTORANCKIE NA WYDZIALE TEOLOGICZNYM UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO

W bieżącym roku akademickim studia III stopnia podjęło 16 doktorantów. Jest to grupa która zainicjowała nowy etap edukacyjny na naszym Wydziale. Obecnie rozpoczęła się już rekrutacja na kolejny rok akademicki (2015/2016). Warto zainteresować się nimi i spróbować swoich sił w rozwoju intelektualnym. Są to czteroletnie, stacjonarne (bezpłatne) studia. Zajęcia odbywają się w Szczecinie, raz w tygodniu (w środy).

 

Warunki przystąpienia do rekrutacji są następujące: posiadanie dyplomu ukończenia studiów magisterskich w dziedzinie nauk teologicznych; złożenie pisemnego opracowania dotyczącego zainteresowań naukowych kandydata; złożenie wymaganych dokumentów i odbycie rozmowy kwalifikacyjnej. Osoby duchowne i należące do instytutów zakonnych winne posiadać pozwolenie przełożonych na podjęcie studiów. Dokumenty można składać do 26 sierpnia 2015 roku, a rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 31 sierpnia 2015 roku o godzinie 12:30.

 

Więcej informacji: http://www.wt.usz.edu.pl/informacje-ogolne.

 

Szczegółowe informacje związane z podjęciem studiów i ich realizacją można uzyskać u kierownika studiów doktoranckich (dullak@opw.pl) – niżej podpisanego.

 

ks. prof. US dr hab. Kazimierz Dullak

dziekan Wydziału Teologicznego US

 
25.06.2015 - WIECZÓR PEŁEN DUCHA

więcej
 
CHRZEŚCIJAŃSKI OBOWIĄZEK POMOCY UCHODŹCOM

"Pilna staje się modlitwa za naszych Rodaków na obczyźnie i wysiłek budowania z nimi silniejszych więzi. Na rozwiązanie czeka sprawa repatriacji Polaków i obywateli polskiego pochodzenia ze Wschodu. Potrzebą chwili staje się w Polsce przyjęcie uchodźców z krajów północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, m.in. Syrii, Iraku, Sudanu, Erytrei" – podkreśla bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, delegat KEP ds. Imigracji. >>WIĘCEJ

 
18.07.2015 - JEZUS NA STADIONIE

więcej
 
NOWA ENCYKLIKA OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

http://w2.vatican.va/content/francesco/pl/encyclicals/documents/papa-francesco_20150524_enciclica-laudato-si.html

 
28-29.06.2015 - 6 RAJD DLA ŻYCIA

W dniach 28 – 29 czerwca 2015 roku przez naszą diecezję przejedzie 6 Rajd dla Życia. To ogólnopolskie wydarzenie, organizowane przez młodzież, ma na celu promowanie życia (pro life). Na przestrzeni sześciu lat rowerowy Rajd przebył trasę 12 044 km. Do inicjatywy włączyli się również miłośnicy paralotni oraz motocykliści, tworząc swoistą "sztafetę dla Życia". Tę inicjatywę popierali w poprzednich latach: Przemysław Babiarz, Wojciech Cejrowski, Radosław Pazura i Muniek Staszczyk.

 

W tym roku patronat nad wydarzeniem objął rajdowy Mistrz Europy Pan Krzysztof Hołowczyc.

 

6 Rajd dla Życia obejmie 4 trasy okalające Polskę na wzór sztafety. W tym roku Rajd będzie służył również promocji Światowych Dni Młodzieży. W czterech grupach do pokonania będzie dystans 2260 km przez 22 diecezje i 13 województw.

 

Przejazd przez naszą diecezję (na trasie Świnoujście – Giżycko):

- 28 czerwca 2015 – Ustronie Morskie, posiłek, godzina 12:45;

- 28 czerwca 2015 – Koszalin, CEF, przyjazd około godziny 16:30 (kolacja, nocleg);

- 29 czerwca 2015 – Koszalin, CEF, Msza Święta 07:00, śniadanie 07:45, konferencja prasowa 08:15;

- 29 czerwca 2015 – Miastko, posiłek, godzina 13:30.

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   następny  >>