Aktualności
DZIEŁO DUCHOWEJ ADOPCJI KAPŁANÓW I DZIEŁO DUCHOWEJ ADOPCJI SIÓSTR ZAKONNYCH

 

Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów to katolicka inicjatywa osób świeckich. Jej celem jest modlitwa za kapłanów (czyli osób, które przyjęły sakrament święceń: diakonów, prezbiterów, biskupów, ale także ojców zakonnych). Można modlić się za kapłanów, którym coś zawdzięczamy, za tych, których nie lubimy i za tych, którzy kapłaństwo porzucili. Adopcja kapłana jest anonimowa, chyba, że osoba adoptująca chce koniecznie powiadomić adoptowanego kim jest. Z zasady kapłan jest powiadamiany o adopcji, ale i w tym wypadku można pozostać osobą anonimową. Kapłana nie trzeba pytać o zgodę na adopcję i adoptować go może każdy katolik – niezależnie od wieku.

Obowiązkowa jest codzienna modlitwa i panuje tutaj dowolność wyboru. To Ty decydujesz w jaki sposób będziesz modlić się za adoptowanego kapłana. Adopcja może być terminowa lub stała (wtedy kapłana adoptujemy już na zawsze). Każdy kapłan i każda adopcja są wpisywane do Księgi Adoptowanych Kapłanów.

Zgłoszenie adopcji kierować należy nasandra.kwiecien@gmail.com

Więcej szczegółów na stronie: www.ddak.wordpress.com

 

 

Równoległą inicjatywą katolicką jest Dzieło Duchowej Adopcji Sióstr Zakonnych, a zasady są takie same, jak w przypadku adopcji kapłana.

Zgłoszenie adopcji siostry zakonnej kierować należy na: ddasz.wordpress@wp.pl

Więcej informacji o Dziele Duchowej Adopcji Sióstr Zakonnych znajdziesz na: www.ddasz.wordpress.com