Aktualności
RELACJA Z PIELGRZYMKI DUCHOWIEŃSTWA POLSKIEGO DO DACHAU

W 70. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego blisko 800 polskich duchownych, w tym 40 biskupów, oddało cześć męczennikom Dachau. Więziono tu 1780 polskich kapłanów, co drugi złożył ofiarę z życia. >>WIĘCEJ

 
16.05.2015 - ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

 
10.05.2015 – ZBIÓRKA OFIAR DO PUSZEK

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i wezwanie Caritas Polska zwracamy się z prośbą o modlitwę w intencji ofiar i poszkodowanych oraz zbiórkę ofiar do puszek, która zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę, 10 maja 2015 roku.

 
02.05.2015 - DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 
DACHAU MIEJSCEM NIEPOKOJĄCEJ PAMIĘCI I PRZEBACZENIA

Świadectwo wiary diakonów, zakonników i księży więzionych w Dachau pokazuje, że "nawet obóz koncentracyjny nie był miejscem, którym diabeł mógł zawładnąć w całości. Również od tego miejsca Bóg się nie odwrócił" – mówił kard. Reinhard Marx podczas Mszy Świętej sprawowanej w 70. rocznicę wyzwolenia obozu. >>WIĘCEJ

 
28-31.05.2015 - OGÓLNOPOLSKI KONGRES NOWEJ EWANGELIZACJI W SKRZTUSZU

Ponawiamy zaproszenie, które przekazaliśmy dwójkom parafialnym w czasie ostatniego spotkania formacyjnego w Koszalinie i Pile dotyczące udziału w III Ogólnopolskim Kongresie Nowej Ewangelizacji w Skrzatuszu (28-31.05.2015).

 

Warsztatowy charakter kongresu będzie sposobnością jeszcze większego zaangażowania się w dzieło ewangelizacji w swojej parafii.

 

Chcemy w Skrzatuszu stworzyć coś w rodzaju "Wioski ŚDM" – jedno miejsce na polu namiotowym.

 

Regulamin kongresu (również zapisy) znajdziemy na stronie: www.nowaewangelizacja.org/iiikongres/regulamin

 

Prosimy również o przesłanie informacji o zapisanych osobach na adres: animatorzysdm@koszalin.opoka.org.pl

 
09-10.05.2015 - BIBLIJNY DZIEŃ SKUPIENIA

Szczęść Boże! W dniach 09-10 maja 2015 roku (sobota-niedziela) w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbędzie się biblijny dzień skupienia pod hasłem "Głoście Ewangelię!" Rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:30, a zakończy w niedzielę około godziny 13:30. Należy przywieźć ze sobą Pismo Święte i materiały do notowania. Koszt dnia skupienia wynosi 70zł. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 07 maja 2015 roku pocztą elektroniczną: biblista@op.pl.


Pozdrawiam serdecznie.


ks. Tomasz Tomaszewski
moderator diecezjalny Apostolatu Biblijnego

 

 
NOWE WEZWANIE W LITANII LORETAŃSKIEJ: "MATKO MIŁOSIERDZIA"

Kongregacja do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zezwoliła, by w Polsce w Litanii do Najświętszej Maryi Panny, zwanej Litanią Loretańską, mogło być dodane wezwanie: "Matko Miłosierdzia". Będzie ono umiejscowione po wezwaniu: "Matko Łaski Bożej". >>WIĘCEJ

 
REKRUTACJA

W swoich założeniach Bursa pomaga materialnie, wychowawczo i duchowo młodzieży, która ma trudną sytuację materialną (dochód na osobę poniżej minimum socjalnego). Może też stanowić formę stypendium naukowego dla uczniów z wysoką średnią.

 

Wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich jest jedną z dróg pogłębionej ewangelizacji. Warto rozejrzeć się zatem w środowisku parafialnym bądź szkolnym i pomóc osobom, którym zależy na rozwoju i które można wesprzeć oraz odpowiednio ukierunkować. Chłopcy sami wybierają jedną ze szkół szczecineckich. Z ich ofertą edukacyjną można zapoznać się również w naszym serwisie.

 

W maju dokonane będą jeszcze korekty w statucie i regulaminie Bursy zwiększające wymagania wobec wychowanków – zwłaszcza co do nauki. Obniżony będzie też wiek kandydatów. W drodze wyjątku (np. ze względu na równoległą naukę w szkole muzycznej) będą do Bursy przyjmowani również gimnazjaliści z III klas. Biorąc pod uwagę, że wielu wychowanków będzie kontynuować pobyt w Bursie na kolejny rok szkolny, wolnych miejsc nie będzie wiele.

 

Liczy się zatem i kolejność zgłoszeń i motywacja oraz argumentacja kandydatów. Zgłoszeń dokonujemy drogą internetową za pomocą strony www Bursy. Po skończonych w grudniu ubiegłego roku remontach w Bursie oferujemy 25 miejsc. Obecnie mieszka w niej 20 wychowanków.

 

Zapraszam do współpracy

 

ks. Zbigniew Woźniak
dyrektor Bursy

 
DYSPENSA NA 01 MAJA 2015 ROKU

Biskupi obecni podczas 368. Zebrania Plenarnego KEP, w dniach 11-12 marca br. podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek – 01 maja 2015 roku.

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   następny  >>