Aktualności
02.05.2015 - TEGOROCZNE OBCHODY UROCZYSTOŚCI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI

W tym roku uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przypada w niedzielę i w związku z tym liturgiczne obchody zostają przeniesione na sobotę, 02 maja 2015 roku. >> WIĘCEJ

 
KATOLICKIE DNI SPOŁECZNE

więcej
 
29-31.05.2015 - REKOLEKCJE DLA MATURZYSTÓW

 
72. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Szansa śmierci była za każdym razem. Chodziło o stworzenie szansy życia.

H. Krall, Zdążyć przed Panem Bogiem

 

Powstanie w Getcie Warszawskim wybuchło 19 kwietnia 1943 r. Rozpoczęło się na wezwanie Żydowskiego Komitetu Narodowego podczas zarządzonej przez Heinricha Himmlera akcji likwidacji Getta, w wigilię żydowskiego święta - Paschy. Ostatnie walki zakończyły się 16 maja 1943 r. W trakcie tłumienia powstania hitlerowcy dopuszczali się wielu okrucieństw i zbrodni na mieszkańcach getta oraz przeprowadzali liczne masowe egzekucje.

 

Symbolem obchodów kolejnej rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim jest żonkil – kwiat, którego płatki układają się w kształt sześcioramiennej gwiazdy. Kwiat ten symbolizuje pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitnie w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica wybuchu powstania. W każdą rocznicę żydowskiego zrywu żonkile kładł pod pomnikiem Bohaterów Getta ostatni dowódca powstania –Marek Edelman.

 

Także i dziś pamiętajmy o poległych Żydach, wspominając ich w chrześcijańskiej modlitwie.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału o powstaniu, który opublikowała Polska Agencja Prasowa:

 
TYDZIEŃ BIBLIJNY

W dniach od 19 do 25 kwietnia 2015 roku będziemy przeżywać w polskim Kościele pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Niedzielę Biblijną (19 kwietnia 2015 roku) oraz Siódmy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku przebiegał on będzie nawiązując do programu roku duszpasterskiego pod hasłem: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" (Mk 1,15).

 
WEEKEND DLA MAŁŻONKÓW

 
BULLA PAPIEŻA FRANCISZKA "MISERICORDIAE VULTUS" O NADZWYCZAJNYM JUBILEUSZU MIŁOSIERDZIA

"Misericordiae Vultus"

FRANCISZEK

BISKUP RZYMU

SŁUGA SŁUG BOŻYCH

DO WSZYSTKICH, KTÓRZY BĘDĄ

CZYTAĆ TEN LIST

ŁASKA, MIŁOSIERDZIE I POKÓJ

 

Jezus Chrystus jest obliczem miłosierdzia Ojca. Wydaje się, iż tajemnica wiary chrześcijańskiej znajduje w tym słowie swoją syntezę. Ono stało się żywe, widoczne i osiągnęło swoją pełnię w Jezusie z Nazaretu. Ojciec «bogaty w miłosierdzie» (por. Ef 2, 4), gdy objawił Mojżeszowi swoje imię: «Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność» (Wj 34, 6), sprawił, że człowiek mógł nieprzerwanie poznawać Jego boską naturę na różne sposoby i w wielu momentach historii. W «pełni czasów» (por. Ga 4, 4), gdy wszystko było gotowe według Jego planu zbawienia, zesłał On swojego Syna, narodzonego z Maryi Dziewicy, aby objawić nam w sposób ostateczny swoją miłość. Kto widzi Syna, widzi też i Ojca (por. J 14, 9). Jezus z Nazaretu swoimi słowami, gestami i całą swoją osobą[1] objawia miłosierdzie Boga.

więcej
 
O "MŁODYCH ODKRYWCACH" NA PORTALU MARZYCIELSKIEJ POCZTY

Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego grupa młodzieży "Młodzi odkrywcy" z Jastrowia działająca przy parafii pw. św. Michała Archanioła, postanowiła włączyć się w ideę Marzycielskiej Poczty i wspólnie wykonać kartki z życzeniami dla chorych dzieci... 

 

Więcej na http://marzycielskapoczta.pl/mlodzi-odkrywcy-z-jastrowia-dla-marzycielskiej-poczty/

 
OAZY WAKACYJNE 2015

Jak co roku, Ruch Światło-Życie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej organizuje oazy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Dla jednych są one kolejnym krokiem w ich formacji, a dla innych mogą się stać jej początkiem.

 

Tutaj znajdują się wszystkie informacje na temat oaz wakacyjnych.

 
19.04.2015 - II DIECEZJALNA PIELGRZYMKA DIECEZJALNEGO INSTYTUTU AKCJI KATOLICKIEJ

W imieniu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej serdecznie zapraszamy Czcigodnych Księży Asystentów, wszystkich członków Akcji Katolickiej oraz Parafialnych Rad Duszpasterskich na II Diecezjalną Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Pielgrzymka, poprzedzając obchody uroczystości św. Wojciecha – patrona naszej diecezji i AK, odbędzie się 19 kwietnia (niedziela).

 

W tym roku tematem spotkania chcemy uczynić słowa św. Jana Pawła II: "Nie ma wolności bez odpowiedzialności".

 

Program pielgrzymki:

- 11:00 – przyjazd pielgrzymów;

- 12:00 – Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka;

- 13:30 – konferencja „Wolność – dar i zadanie”;

- 14:15 – posiłek;

- 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie spotkania.

 

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie pielgrzymów do p. Janusza Udałowskiego: tel. 696 035 714, udalowskijanusz@wp.pl

 

Jolanta Drachal

Prezes DIAK

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   następny  >>