Aktualności
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO Z ODDZIAŁEM W JASTROWIU OGŁASZA NABÓR

więcej
 
25.03.2015 - DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO ZAGROŻONEGO ZAGŁADĄ

 

http://www.duchowa-adopcja.pl/

https://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com/

 
24.03.2015 - DZIEŃ MODLITWY I POSTU ZA WSPÓŁCZESNYCH MISJONARZY MĘCZENNIKÓW

 

W 2014 roku zostało zamordowanych dwudziestu sześciu misjonarzy. Pamiętamy o nich szczególnie 24 marca, który jest obchodzony jako Dzień Modlitwy i Postu za Współczesnych Misjonarzy Męczenników. >>WIECEJ

 
PÓŁFINAŁ LIGI MINISTRANCKIEJ 2015

Tegoroczne Półfinały Ligi Ministranckiej odbyły się 14 marca w hali Zespołu Szkół w Czarnem. Reprezentanci Liturgicznej Służby Ołtarza w kategorii Szkoła Podstawowa swoje rozgrywki rozpoczęli od godziny 10.00. Jastrowscy ministranci z parafii pw. św. Michała Archanioła rozegrali pięć meczy. Dwa z nich zakończyły się remisem: z drużyną z parafii św. Stefana w Barwicach (0:0) oraz z drużyną z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP z Połczyna – Zdroju (1:1, bramka Grzegorza Gacy w 3’00). Zwycięstwo przyniosły nam starcia z drużyną koszalińską z parafii pw. św. Wojciecha (0:1, bramka Huberta Pietrzyka w 8’24) i z drużyną słupską z parafii pw. NMP Królowej Różańca Świętego (0:2, bramki Grzegorza Gacy w 3’00 i 8’00). Meczem, który zakończył się dla jastrowskiej drużyny niepowodzeniem był mecz z drużyną z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP z Połczyna Zdroju (1:0).

 

W końcowej klasyfikacji nasi ministranci uzyskali 8 punktów, zdobywając tym samym trzecie miejsce. Niestety, do finałów przeszły jedynie dwa pierwsze miejsca.

 

Z całego serca gorąco dziękujemy reprezentantom Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej parafii, którzy czynnie wzięli udział w rozgrywkach. Dziękujemy przede wszystkim za poświęcony czas i sumienne przygotowywanie się do kolejnych etapów tegorocznej Ligi Ministranckiej. Gratulujemy jednocześnie zaszczytnego miejsca na podium w półfinale, mając nadzieję, iż w przyszłym roku drużyna naszych ministrantów osiągnie podobny, a może nawet większy sukces. 

 
NASZ LAUREAT

W katedralnym domu parafialnym w Koszalinie dnia 7 marca odbył się tegoroczny diecezjalny finał XII Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów. Łącznie wzięło w nim udział 19 chłopców z siedmiu parafii, w tym jeden z nich to ministrant z parafii pw. św. Michała Archanioła w Jastrowiu - Jakub Wójcik. Nad opieką naszego ministranta czuwał wikariusz parafii, ks. Sebastian Kolasa.

 

W rywalizacji wyłoniła się piątka zwycięzców, którzy reprezentować będą diecezję koszalińsko – kołobrzeską na ogólnopolskim finale konkursu w Gościkowie – Paradyżu. Finał odbędzie się w dniach: 22 – 23 maja 2015 roku.

 

Serdecznie gratulujemy Jakubowi wspaniałego osiągnięcia, życząc dalszych sukcesów podczas ogólnopolskiego finału.

 
15.03.2015 - DZIEŃ DAWCY SZPIKU

 
1 MARCA - CZWARTY NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

(...) Ponieważ żyli prawem wilka

Historia o nich głucho milczy

Z. Herbert, "Wilki"

 

 

W 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Data święta nawiązuje do 1 marca 1951 roku. Tego dnia w warszawskim więzieniu na Mokotowie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość".

 

Żołnierze Wyklęci działający w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną. Propaganda PRL określała ich mianem faszystów i pospolitych bandytów. Zostali pozbawieni wszelkich praw, tropieni po lasach, więzieni, mordowani w katowniach Urzędu Bezpieczeństwa oraz Informacji Wojskowej. Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy osób. Walczyli nie tylko na terenach obecnej Polski, ale również Kresach Wschodnich, wchodzących w skład II RP zagarniętych przez Sowietów po konferencji jałtańskiej. Ostatni znany z imienia oficer, dowódca oddziału walczącego na Kresach por. Anatol Radziwonik "Olech" poległ w walce z NKWD 12 maja 1949 roku na terenach dzisiejszej Białorusi. Ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak "Lalek" zginął walce zastrzelony podczas obławy w Majdanie Kozic Górnych pod  Piaskami w dawnym woj. lubelskim 21 października 1963 roku. Wszyscy Żołnierze Wyklęci, a szczególnie ich dowódcy ponieśli ofiarę życia lub zdrowia. W latach 1944-1956, według ciągle niepełnych danych, z rąk polskich i sowieckich komunistów  zginęło prawie 9 tysięcy żołnierzy podziemia niepodległościowego, wykonano ponad 4 tysiące wyroków śmierci na polskich patriotach.

 
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO CARITAS "POMAGAM BLIŹNIEMU"

 

http://pomagamblizniemu.caritas.pl/

 

 
01.03.2015 - NIEDZIELA AD GENTES

więcej
 
01.03.2015 - LIST PASTERSKI BISKUPA DIECEZJALNEGO NA WIELKI POST 2015 ROKU

Powróćmy do modlitwy, by usłyszeć, co mówi Duch Święty do Kościoła Koszalińsko-Kołobrzeskiego.

 

Siostry i Bracia!

 

"Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" (Mk 1, 15). Te słowa Jezusa, skierowane do nas w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, zapraszają nas do głębszego zamyślenia nad naszym życiem oraz do przemiany. Rozpoczął się czas czterdziestu dni, których wartość mierzy się otwartością naszych serc i przyjęciem przychodzącego do nas Boga. Ewangelia dzisiejszej niedzieli ze sceną przemienienia na górze oraz słowa pokazujące nam uczniów zachwyconych bliskością Boga, tłumaczą nam, jakim może stać się również nasz Wielki Post.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   następny  >>