Aktualności
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO CARITAS "POMAGAM BLIŹNIEMU"

 

http://pomagamblizniemu.caritas.pl/

 

 
01.03.2015 - NIEDZIELA AD GENTES

więcej
 
01.03.2015 - LIST PASTERSKI BISKUPA DIECEZJALNEGO NA WIELKI POST 2015 ROKU

Powróćmy do modlitwy, by usłyszeć, co mówi Duch Święty do Kościoła Koszalińsko-Kołobrzeskiego.

 

Siostry i Bracia!

 

"Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" (Mk 1, 15). Te słowa Jezusa, skierowane do nas w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, zapraszają nas do głębszego zamyślenia nad naszym życiem oraz do przemiany. Rozpoczął się czas czterdziestu dni, których wartość mierzy się otwartością naszych serc i przyjęciem przychodzącego do nas Boga. Ewangelia dzisiejszej niedzieli ze sceną przemienienia na górze oraz słowa pokazujące nam uczniów zachwyconych bliskością Boga, tłumaczą nam, jakim może stać się również nasz Wielki Post.

więcej
 
24-26.04.2015 - REKOLEKCJE YOUCAT LIFE

Szczęść Boże! Zapraszamy na rekolekcje YOUCAT Life, które poprowadzą członkowie Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie w archidiecezji katowickiej. Ich celem jest spojrzenie przez okulary wiary na kobiecość i męskość, miłość i młodość, seksualność i czystość.

 

Rekolekcje odbędą się w dniach od 24 do 26 kwietnia 2015 roku w Domu Rekolekcyjnym w Kołobrzegu-Podczelu. Są przeznaczone dla młodzieży uczęszczającej do przynajmniej drugiej klasy gimnazjum i przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 

Szczegóły na stronie http://www.koszalin.oaza.pl/strona/wyswietl/829/rekolekcje-youcat-life

 

Pozdrawiam.

 

ks. Tomasz Tomaszewski

moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie

 
23.02.2015 - SPOTKANIE ZE ŚWIADKIEM HISTORII

 
26.02.2015 - OGÓLNOPOLSKA EWANGELIZACJA PRZYSTAŃ Z JEZUSEM W KOŁOBRZEGU

Dnia 26 lutego 2015 roku (piątek), w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Pile po Mszy Świętej o godzinie 20:30 w salce parafialnej, odbędzie się spotkanie dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby bardziej zaangażować się w organizację Ogólnopolskiej Ewangelizacji Przystań z Jezusem w Kołobrzegu.

 

Zostaną przekazane materiały formacyjne i przedstawiona idea Przystani. Każda osoba chcąca zostać Ambasadorem Przystani (tzn. wolontariuszem) jest mile widziana.

 

ks.Rafał Jarosiewicz

600 079 906

 
22-30.05.2015 - PIELGRZYMKA DO WŁOCH

Salezjanie z Piły serdecznie zachęcają do wzięcia udziału w pielgrzymce do Włoch z okazji 200-lecia urodzin świętego Jana Bosko. Zostało już tylko kilka ostatnich wolnych miejsc.

 

Program jest bardzo bogaty: we Włoszech chcemy uczestniczyć przede wszystkim w uroczystościach związanych z 200. rocznicą urodzin świętego Jana Bosko w Turynie; tam też będziemy mogli zobaczyć specjalnie wystawiony na tę okoliczność Całun Turyński – wstrząsającą relikwię Męki Chrystusa, który skłania do głębszego zastanowienia się nad cierpieniem oraz ogromem miłości Boga do ludzi.

więcej
 
ZAKON RYCERZY JANA PAWŁA II

Zakon Rycerzy Jana Pawła II jest katolicką, polską organizacją świecką o charakterze charytatywnym. Powstał jako żywe wotum dziękczynne za dar pontyfikatu i beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Skupia katolickich mężczyzn, którzy w odpowiedzi na nauczanie Jana Pawła II pragną służyć Kościołowi i Ojczyźnie. Zakon został kanonicznie erygowany przez arcybiskupa Henryka Hosera, ordynariusza warszawsko – praskiego, 02 kwietnia 2012 roku, w siódma rocznicę odejścia Jana Pawła II.

więcej
 
FRANCISZEK DLA GLOBISZA

Krzysztof Globisz, aktor znany przede wszystkim z mistrzowsko odegranej roli w filmie "Anioł w Krakowie" cztery miesiące temu doznał udaru mózgu. Obecnie przebywa w swoim domu w Krakowie, jednak potrzebuje stałego, kosztownego leczenia. Ma częściowo sparaliżowaną jedną stronę ciała i cierpi na afazję (utratę zdolności mowy). Przechodzi intensywną rehabilitację.

 

O pomoc polegającą na przekazaniu przedmiotów na licytację, z której pieniądze przekazane zostaną na dalsze leczenie aktora, zorganizowanej dzięki fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko", zwrócono się do wielu znanych ludzi z całego świata. Na apel odpowiedział również Ojciec Święty, który oprócz pióra przekazał zegarek. W sumie na charytatywną licytację trafiło kilkadziesiąt wiecznych piór od czołowych polityków, słynnych aktorów, muzyków i sportowców.

 

Przedmioty podarowane przez papieża Franciszka zostały wylicytowane aż za 51 tys. złotych

 
SPOTKANIE Z KSIĘDZEM JANEM KACZKOWSKIM

W ramach projektu Akademia Caritas zapraszamy na spotkanie z księdzem Janem Kaczkowskim, który jest założycielem i kapelanem hospicjum w Pucku. Ksiądz Jan zmaga się z choroba nowotworową i znany jest z książki pt. "Szału nie ma, jest rak". Duchowny od urodzenia ma lewostronny niedowład i dużą wadę wzroku. Zdiagnozowany został u niego nowotwór nerki (wyleczony) i glejak mózgu. 

 

Postanowieniem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z 11 kwietnia 2012 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Został także wyróżniony medalem "Curate Infirmos" przyznanym przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. W 2014 został laureatem Nagrody Ślad im. Biskupa Jana Chrapka oraz nagrody Pontifici przyznawanej przez warszawski Klub Inteligencji Katolickiej.

Jego inicjatywa zaangażowania w wolontariat hospicyjny tzw. trudnej młodzieży i osób skazanych została uznana za najbardziej innowacyjny projekt resocjalizacyjny w Europie i nagrodzona przez Radę Europy Kryształową Wagą Wymiaru Sprawiedliwości.

 

Dzięki wielkiej życzliwości księdza proboszcza katedry Antoniego Tofila, spotkania odbędą się w kościele św. Józefa koło katedry w dniach 22-24 lutego 2015:

- niedziela godzina 09:00, 10:30, 12:00;

- poniedziałek godzina 19:00;

- wtorek godzina 19:00.

 

Zapraszamy wszystkich na dobry początek Wielkiego Postu!

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   następny  >>