Aktualności
11.01.2015 - SPOTKANIE KOLĘDOWE RZYMSKO- I GREKOKATOLICKICH SIÓSTR ZAKONNYCH

 
06.01.2015 - ZAPROSZENIE

Schola działająca przy naszym kościele ma zaszczyt zaprosić wszystkich Parafian i Gości odwiedzających w ten świąteczny czas parafię pw. św. Michała Archanioła w Jastrowiu na KONCERT BOŻONARODZENIOWY. Odbędzie się on 06.01.2015 roku o godzinie 18.00 we wnętrzu świątyni.

 

Żywimy głęboką nadzieję, iż frekwencja będzie liczna. Już dziś dziękujemy za Państwa obecność i poświęcony czas.

 

Zaśpiewajmy razem Nowonarodzonemu Panu!

 

 
ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Jakże jasno świecił stłumiony płomień
i ogień wesoło strzelał smuklej niż hymn,
gdy jak każdy narodził się matce syn (…)

Płakało tkliwie starym grzechem
i żałością po polach chodziło.
Mówił wiatr na ucho echem,
a las głośno powtarzał: "Miłość".

                    - Krzysztof Kamil Baczyński, Poemat o Chrystusie dziecięcym

 

Czcigodni Parafianie i Goście, Siostry i Bracia!

 

Podczas wigilijnej wieczerzy pochylać się będziemy nad słowem z Łukaszowej Ewangelii. W gronie osób bliskich przeżyjemy po raz kolejny narodzenie Pana. Tylko od nas zależy czego dokonają narodziny Dzieciątka Jezus w naszych sercach. Dla większości z nas będzie to potrzeba przebaczenia, bliskości czy miłości. Odrodzą się dziś wartości, o których zapominamy, trywializujemy ich znaczenie w naszej codzienności.

 

Dziś każdy z naszych domów staje się Betlejem. Bądźmy jak pasterze, dzielmy się radosną nowiną z innymi, bo narodził się Boży Syn, Odkupiciel naszych grzechów. Odważnie świadczmy o Jego obecności w naszym życiu.

 

Ponadto, nie zapominajmy w tym szczególnym dla nas dniu o drugim człowieku. Niech czas spędzony z najbliższymi naznaczony będzie przede wszystkim dobrocią i ciepłem, a opłatek – symbol zjednoczenia – pomoże nam załagodzić wszelkie spory.

 

Niech i dziś Słowo stanie się Ciałem.

 
REKOLEKCJE CHARYZMATYCZNE

 
18-25.01.2015 - PROGRAM TYGODNIA MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN W DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ

18 stycznia 2015, niedziela, godzina 17:00 - Nabożeństwo ekumeniczne w parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Zadarko.

 

19 stycznia 2015, poniedziałek, godzina 17:00 Nabożeństwo ekumeniczne w parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Pile.

 

20 stycznia 2015, wtorek, godzina 17:00Nabożeństwo ekumeniczne w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinku.

 

21 stycznia 2015, środa, godzina 17:00Akatyst ku czci Bogarodzicy na Świętej Górze Polanowskiej.  

                              

22 stycznia 2015, czwartek, godzina 18:00 Msza Święta w intencji jedności chrześcijan w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Słupsku.

 

23 stycznia 2015, piątek, godzina 18:00Msza Święta w intencji jedności chrześcijan w parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu.

 

24 stycznia 2015, sobota, godzina 17:00Nabożeństwo ekumeniczne w parafii prawosławnej pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Koszalinie z udziałem JE biskupa Edwarda Dajczaka.                                 

 

25 stycznia 2015, niedziela, godzina 18:00Nabożeństwo ekumeniczne na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Darłowie pod przewodnictwem biskupa Pawła Cieślika.

więcej
 
01.01.2015 - ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA NA ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU

Już nie niewolnicy, lecz bracia…

 

1. Na początku nowego roku, który uznajemy za łaskę i dar Boży dla ludzkości, pragnę skierować do każdego mężczyzny i kobiety, jak również do wszystkich ludów i narodów świata, do szefów państw i rządów, do zwierzchników różnych religii najlepsze życzenia pokoju, którym towarzyszy moja modlitwa, by ustały wojny, konflikty i liczne cierpienia powodowane zarówno przez człowieka, jak i przez stare i nowe epidemie oraz niszczące skutki katastrof naturalnych. Modlę się w sposób szczególny, abyśmy odpowiadając na nasze wspólne powołanie do współpracy z Bogiem i ze wszystkimi ludźmi dobrej woli na rzecz szerzenia zgody i pokoju na świecie, umieli oprzeć się pokusie postępowania w sposób niegodny naszego człowieczeństwa.

więcej
 
28.12.2014 - LIST PASTERSKI EPISKOPATU POLSKI NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia!

 

Trwamy w atmosferze radosnego zachwytu nad miłością Boga do człowieka. Oto Bóg wcielony, Jezus Chrystus, wybrał ludzką rodzinę, aby przyjść do każdego człowieka i nauczyć go miłować. Skoro Chrystus nie bał się miłości, co więcej, w pełni objawił człowiekowi prawdę o Bogu, który jest miłością to i my, ludzie wierzący, chcemy w tę Niedzielę Świętej Rodziny odkrywać prawdę o Miłości. W Liście do Rodzin św. Jan Paweł II pisał: "Syn Jednorodzony, współistotny Ojcu, ‹Bóg z Boga i Światłość ze Światłości›, wszedł w dzieje ludzi przez rodzinę: ‹przez wcielenie swoje zjednoczył się jakoś z każdym człowiekiem. Ludzkimi rękami pracował, (…) ludzkim sercem kochał, urodzony z Maryi Dziewicy, stał się prawdziwie jednym z nas, we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu›" (Gaudium et spes, 22). Tak, Bóg naprawdę zamieszkał pośród nas, w naszych rodzinach.

więcej
 
26.12.2014 - SŁOWO REKTORA KATOLICKIEGO UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO JANA PAWŁA II Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

I. "A Słowo stało się ciałem […]. I oglądaliśmy Jego chwałę […], jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca […]" ( J 1, 14).

 

Drodzy Przyjaciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II!

 

Pozdrawiam Was w imieniu całej społeczności KUL. Jak każdego roku, przepełnieni zadumą i zachwytem nad tajemnicą narodzenia Pańskiego, chcemy przeżywać ją wspólnie z Wami. Tegoroczne rozważanie bożonarodzeniowe w dniu wspomnienia męczeńskiej śmierci św. Szczepana chciałbym poświęcić chrześcijanom prześladowanym za wiarę. Prześladowanie Kościoła nie ustało. Przeciwnie, w niektórych rejonach świata nasila się. Nie możemy o tym zapominać i nie możemy przyjmować obojętnie faktu, że wyznawana religia staje się przyczyną wojen, represji i przymusowej emigracji.

więcej
 
OAZY ZIMOWE

Od dnia 16 grudnia 2014 roku Centrum Ruchu Światło – Życie Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń na oazy zimowe, czyli rekolekcje:

 

- dla dzieci z kl. IV-VI szkół podstawowych "Boże igrzyska", 22 – 25 stycznia 2015 roku;

 

- dla młodzieży gimnazjalnej "List od Pana Boga", 29 stycznia – 1 lutego 2015 roku;

 

- dla młodzieży ponadgimnazjalnej "W imię Syna", 5 – 8 lutego 2015 roku.

 

Zgłoszenia przyjmowane są tylko za pomocą formularza zgłoszeniowego, który wraz z pozostałymi informacjami na temat oaz zimowych znajduje się na stronie: http://www.koszalin.oaza.pl/strona/wyswietl/794/oazy-zimowe-2015.

 

Gorąco zachęcam do skorzystania z naszej propozycji i pozdrawiam serdecznie.

 

ks. Tomasz Tomaszewski

moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie

 
33. ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

Instytut Pamięci Narodowej zachęca do upamiętnienia ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o 19.30 symbolicznej świecy w oknach Państwa domów. W akcji może wziąć udział każdy.

 

Akcję objął Honorowym Patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

 

Kampania społeczna IPN nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. W oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapłonęła wtedy świeca. Na znak jedności z rodakami zapalił ją papież Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec wezwał także prezydent USA Ronald Reagan, który w Bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział: "Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą, oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali. (…) Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić".

 

 

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   następny  >>