Aktualności
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 ZAPRASZAMY NA UROCZYSTĄ MSZĘ ŚW. O GODZ. 12.00 z udziałem władz samorządowych i przedstawicieli Wojska Polskiego, Straży Pożarnej i Szkół Jastrowskich  

 
CZUWANIE MŁODZIEŻOWE

 

ZAPRASZAMY WSZSTKICH

NA MODLITEWNĄ UCZTĘ

 


 

więcej
 
NOC ŚWIĘTYCH

 

     W poniedziałek o 18:30 w parafii pw. NMP Królowej Polski zgromadzimy się na czuwaniu tzw. Nocy Świętych. W pierwszej części wezmą udział również dzieci, zaś po rozdaniu słodkich upominków będziemy modlić się i uwielbiać Boga za ludzi świętych, którzy pokazują nam jak można dojść do świętości. Będziemy tego wieczoru prosić Boga również za tymi, którzy przeżywają ten czas antychrześcijańsko.

 

1 LISTOPADA

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE:

- o 8:30, 10:00 w kościele parafialnym

- o 10:00 w Samborsku

- o 12:00 na cmentarzu

 


 
NOWY PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

Msze święte

Niedziela

8:30

10:00 w Samborsku

11:00

12:30

17:00

 

od poniedziałku do piątku
8:00 i 18:00

w sobotę

18:00 (wigilia niedzieli)

 


 
ks. Krzysztof Włodarczyk - biskupem pomocniczym naszej diecezji

Drodzy Diecezjanie

 

                Dnia 7. maja 2016 roku Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce, przekazał naszej diecezji następujący komunikat:

 

„Ojciec Święty Franciszek mianował księdza prałata Krzysztofa Włodarczyka, dyrektora wydziału duszpasterskiego kurii koszalińsko-kołobrzeskiej, biskupem pomocniczym tejże diecezji, przydzielając mu stolicę tytularną Surista”.

                Decyzję Ojca Świętego przyjmujemy z wielką radością. Wdzięczność nasza jest szczególna, ponieważ diecezja, tak rozległa terytorialnie, otrzymuje nowego biskupa pomocniczego, który jest człowiekiem tej ziemi i naszej diecezjalnej wspólnoty. Biskup Nominat Krzysztof ma wielkie doświadczenie duszpasterskie, a przez ostatnie lata, będąc dyrektorem wydziału duszpasterskiego, współtworzył wszystkie programy duszpasterskie naszej diecezji.

Ta nominacja jest również wyrazem szacunku dla całych pokoleń kapłanów naszej diecezji i ważnym znakiem uznania dla nas wszystkich, jako wspólnoty koszalińsko-kołobrzeskiego Kościoła.

                Święcenia biskupie odbędą się 11. 06. 2016 r. w Kołobrzegu, w dniu dziękczynienia naszej diecezji za dar wiary i łaskę chrztu św.

Siostry i Bracia, prośmy razem w modlitwie, by Bóg obficie udzielał Biskupowi Nominatowi Krzysztofowi darów Ducha Świętego i błogosławił Jego posłudze. Powierzamy Jego życie i nowe ewangelizacyjne zadania opiece naszej Pani Skrzatuskiej oraz patronom diecezji: św. Wojciechowi i św. Maksymilianowi.

 

 

                Wam wszystkim, Siostry i Bracia, niech Bóg błogosławi!

 

 

 

 

+ Edward Dajczak

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski


 
WIELKANOC - życzenia

Kochani Parafianie!

 

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!
Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

 

Życzymy Was radości, ale takiej która będzie wypływała zawsze z miłości do Jezusa!
Niechaj Pan życia i śmierci, potężny Odkupiciel będzie przez Waszą wolę codziennie ustanawiany Panem Waszego życia.
"Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?"

Szczęść Boże!

 

Duszpasterze parafii św. Michała Archanioła w Jastrowiu

ks. proboszcz Andrzej Wachowicz

ks. wikariusz Konrad Rogala


 

 
YouCat

REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY (1-3 KWIETNIA 2016)

 

Diecezjalna Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zaprasza na rekolekcje YOUCAT Life. Ich celem jest spojrzenie przez okulary wiary na kobiecość i męskość, miłość i młodość, seksualność i czystość.

Rekolekcje odbędą się w dniach od 1 do 3 kwietnia 2016 roku w Domu Rekolekcyjnym w Kołobrzegu-Podczelu. Są przeznaczone dla młodzieży uczęszczającej do przynajmniej drugiej klasy gimnazjum.

Zgłoszenia na rekolekcje przyjmowane będą do 22 marca br. lub do wyczerpania miejsc, tylko za pomocą formularza zgłoszeniowego, który jest umieszczony poniżej. Na wskazany w nim adres e-mail zostanie wysłana karta uczestnika, którą należy wydrukować, dokładnie wypełnić i zabrać ze sobą na rekolekcje.

Koszt rekolekcji to 90 zł. Całą kwotę należy wpłacić do 22 marca br. na konto Centrum Ruchu Światło-Życie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, nr 63 1240 1428 1111 0010 4023 6093, wpisując w tytule wpłaty imię i nazwisko uczestnika. Wpłata nie będzie zwracana w przypadku rezygnacji z udziału w rekolekcjach.

Pytania dotyczące rekolekcji należy kierować do Centrum Ruchu Światło-Życie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej – pocztą elektroniczną: recepcja@koszalin.oaza.pl lub telefonicznie: 600 604 137.

 
Rekolekcje Wielkopostne

REKOLEKCJE PARAFIALNE 28.02 - 2.03

 

Od dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadzi ks. Marcin Bider z Siedlec.

Msze św. z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku do środy o godz. 9.00 i 18.00.

 

Sakrament pokuty -  we wtorek od 16.00 do 18.00 (będą obcy księża). Możliwość spowiedzi także przed każdą Mszą św.


Nauki rekolekcyjne dla młodzieży Gimnazjum Publicznego o 7.30, a dla Gimnazjum Niepublicznego i Zespołu Szkół Technicznych o godz. 12.00. 

 

 

 
"Kolęda"

KOLĘDA - WIZYTA DUSZPASTERSKA

 

Od 28 grudnia rozpoczęliśmy kolędę. Pragniemy dotrzeć z błogosławieństwem i słowem Bożym do mieszkań wszystkich parafian. Prosimy o życzliwe przyjęcie i wyrozumiałość w oczekiwaniu na przybycie Księdza. Upominkiem kolędowym będzie książeczka "Odkryj skarb chrztu świętego". O terminie kolędy prosimy powiadomić nieobecnych w kościele sąsiadów. W bardzo uzasadnionych, wyjątkowych sytuacjach można prosić o zmianę terminu kolędy. Prosimy o przygotowanie w każdym domu: Pisma świętego, krzyża, wody święconej, (można ją zabrać zprzdsionka kościoła), kropidła, świec. Tradycyjnie zostawiamy koperty na ofiary na Seminarium Duchowne.

 

18.01. - poniedziałek, od godziny 15:30
- ulica Roosevelta od numeru 01 do 11.
 

19.01. - wtorek, od godziny 15:30
- ulica Roosevelta od numeru 12 do 12d.
 

20.01. - środa, od godziny 15:30
- ulica Roosevelta od numeru 12e do 12j.
 

21.01. - czwartek, od godziny 15:30
- ulica Roosevelta od numeru 13 do końca.
 

22.01. - piątek, od godziny 15:30
- ulica Kilińskiego, Kieniewicza blok 35, Kościelna, Cmentarna, Kolejowa, Dworcowa, Wojska Polskiego.
 

23.01. - sobota, od godziny 10:00,

- Okrężna, pozostałe na tym osiedlu,
 

24.01. - niedziela, od godziny  14.00
–  ulica Jedności Robotniczej

- na zgłoszenia tych, którzy nie modli przyjąć wcześniej.
(zgłaszać można w zakrystii, biurze parafialnym lub telefonicznie)

 
ZYCZENIA BN

 

 

ŻYCZENIA NA ANNO DOMINI 2016

 

W imię Boże pragniemy rozpocząć nowy 2016 rok. Ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy dobremu Bogu przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki. Niech błogosławieństwo Boże i Chrystusowy pokój towarzyszy Drogim Parafianom i Gościom przez wszystkie dni nowego roku. Szczęść Boże!

 

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI

6 stycznia

 

6 stycznia 2016 r. ulicami naszego miasta przejdzie I Jastrowski Orszak Trzech Króli. W ten sposób świętować będziemy jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Będzie to okazja do wspólnego śpiewania kolęd i radosnego przeżywania święta Trzech Króli. Pochód poprowadzą Kacper, Melchior i Baltazar w strojach odpowiadających wydarzeniom opisanym w Ewangelii. Każdemu królowi towarzyszyć będą dzieci również w strojach z tamtej epoki. Orszak podąży do stajenki na spotkanie Świętej Rodziny. Królowie pojadą na koniach. Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą Świętą o g. 12.30 w kościele pw. Świętego Michała Archanioła. O g.13.20 wyruszy sprzed kościoła i przejdzie do kościoła Matki Bożej Królowej Polski, tam Królowie przekażą dary Jezusowi (złoto, kadzidło i mirrę). Uczestnicy Orszaku następnie przejdą do Ośrodka Kultury na Koncert Kolęd.  Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału. Rodziny z dziećmi zapraszamy do włączenia się w orszak dworzan. Stroje dla dzieci przygotują rodzice z dziećmi we własnym zakresie. Przykładowe przebrania dla dzieci to: strój rycerza, dwórki, pastuszka i aniołka. Kolory orszaków to: czerwony, niebieski i zielony. Dzieci mogą przynieś rysunki ze skarbami, które chcą ofiarować Jezusowi lub słodycze, które zostaną przekazane ubogim rodzinom!

 

 

 

PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA

 

Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane życzenia bożonarodzeniowe. 

Naszym podziękowaniem będzie odprawiana 31 grudnia 2015 o godz. 17.00

 Eucharystia. Życząc błogosławionych dni w Roku Pańskim 2016 otaczamy

 

Wszystkich Naszych Parafian, jak również Przyjaciół i Dobradziejów naszego kościoła św. Michała naszą nieustanna modlitwą. Niech Chrystus prowadzi nas przez wszystkie dni AD 2016. 

 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   następny  >>