Aktualności
ADWENTOWE CZUWANIE MŁODYCH 2016

 

 

 

ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ!

 

 

10.12. sobota godz. 19:00

 

Piła

 

15 zł

 

 

 

 

 

 


 

 
ŚW. MIKOŁAJ u ŚW. MICHAŁA ARCH

Św. Mikołaj przyszedł do dzieci na roraty. Już dawno Cię nie było - cały rok!

 

więcej
 
"ZAPAL ŚWIECZKĘ" - WYPOMINKI POETYCKO-MUZYCZNE

 

Zapraszamy na:

WYPOMINKI POETYCKO-MUZYCZNE,

które odbędą się

w niedzielę 27.11.2016 r.,

po Mszy św. wieczornej

o godz. 18.00.

 

Będzie to okazja do uczczenia pamięci tych, którzy odeszli w minionym roku liturgicznym, ale także do chwili refleksji o życiu i przemijaniu.

 

 


 

 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 ZAPRASZAMY NA UROCZYSTĄ MSZĘ ŚW. O GODZ. 12.00 z udziałem władz samorządowych i przedstawicieli Wojska Polskiego, Straży Pożarnej i Szkół Jastrowskich  

 
CZUWANIE MŁODZIEŻOWE

 

ZAPRASZAMY WSZSTKICH

NA MODLITEWNĄ UCZTĘ

 


 

więcej
 
NOC ŚWIĘTYCH

 

     W poniedziałek o 18:30 w parafii pw. NMP Królowej Polski zgromadzimy się na czuwaniu tzw. Nocy Świętych. W pierwszej części wezmą udział również dzieci, zaś po rozdaniu słodkich upominków będziemy modlić się i uwielbiać Boga za ludzi świętych, którzy pokazują nam jak można dojść do świętości. Będziemy tego wieczoru prosić Boga również za tymi, którzy przeżywają ten czas antychrześcijańsko.

 

1 LISTOPADA

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE:

- o 8:30, 10:00 w kościele parafialnym

- o 10:00 w Samborsku

- o 12:00 na cmentarzu

 


 
NOWY PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

Msze święte

Niedziela

8:30

10:00 w Samborsku

11:00

12:30

17:00

 

od poniedziałku do piątku
8:00 i 18:00

w sobotę

18:00 (wigilia niedzieli)

 


 
ks. Krzysztof Włodarczyk - biskupem pomocniczym naszej diecezji

Drodzy Diecezjanie

 

                Dnia 7. maja 2016 roku Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce, przekazał naszej diecezji następujący komunikat:

 

„Ojciec Święty Franciszek mianował księdza prałata Krzysztofa Włodarczyka, dyrektora wydziału duszpasterskiego kurii koszalińsko-kołobrzeskiej, biskupem pomocniczym tejże diecezji, przydzielając mu stolicę tytularną Surista”.

                Decyzję Ojca Świętego przyjmujemy z wielką radością. Wdzięczność nasza jest szczególna, ponieważ diecezja, tak rozległa terytorialnie, otrzymuje nowego biskupa pomocniczego, który jest człowiekiem tej ziemi i naszej diecezjalnej wspólnoty. Biskup Nominat Krzysztof ma wielkie doświadczenie duszpasterskie, a przez ostatnie lata, będąc dyrektorem wydziału duszpasterskiego, współtworzył wszystkie programy duszpasterskie naszej diecezji.

Ta nominacja jest również wyrazem szacunku dla całych pokoleń kapłanów naszej diecezji i ważnym znakiem uznania dla nas wszystkich, jako wspólnoty koszalińsko-kołobrzeskiego Kościoła.

                Święcenia biskupie odbędą się 11. 06. 2016 r. w Kołobrzegu, w dniu dziękczynienia naszej diecezji za dar wiary i łaskę chrztu św.

Siostry i Bracia, prośmy razem w modlitwie, by Bóg obficie udzielał Biskupowi Nominatowi Krzysztofowi darów Ducha Świętego i błogosławił Jego posłudze. Powierzamy Jego życie i nowe ewangelizacyjne zadania opiece naszej Pani Skrzatuskiej oraz patronom diecezji: św. Wojciechowi i św. Maksymilianowi.

 

 

                Wam wszystkim, Siostry i Bracia, niech Bóg błogosławi!

 

 

 

 

+ Edward Dajczak

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski


 
WIELKANOC - życzenia

Kochani Parafianie!

 

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!
Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

 

Życzymy Was radości, ale takiej która będzie wypływała zawsze z miłości do Jezusa!
Niechaj Pan życia i śmierci, potężny Odkupiciel będzie przez Waszą wolę codziennie ustanawiany Panem Waszego życia.
"Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?"

Szczęść Boże!

 

Duszpasterze parafii św. Michała Archanioła w Jastrowiu

ks. proboszcz Andrzej Wachowicz

ks. wikariusz Konrad Rogala


 

 
YouCat

REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY (1-3 KWIETNIA 2016)

 

Diecezjalna Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zaprasza na rekolekcje YOUCAT Life. Ich celem jest spojrzenie przez okulary wiary na kobiecość i męskość, miłość i młodość, seksualność i czystość.

Rekolekcje odbędą się w dniach od 1 do 3 kwietnia 2016 roku w Domu Rekolekcyjnym w Kołobrzegu-Podczelu. Są przeznaczone dla młodzieży uczęszczającej do przynajmniej drugiej klasy gimnazjum.

Zgłoszenia na rekolekcje przyjmowane będą do 22 marca br. lub do wyczerpania miejsc, tylko za pomocą formularza zgłoszeniowego, który jest umieszczony poniżej. Na wskazany w nim adres e-mail zostanie wysłana karta uczestnika, którą należy wydrukować, dokładnie wypełnić i zabrać ze sobą na rekolekcje.

Koszt rekolekcji to 90 zł. Całą kwotę należy wpłacić do 22 marca br. na konto Centrum Ruchu Światło-Życie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, nr 63 1240 1428 1111 0010 4023 6093, wpisując w tytule wpłaty imię i nazwisko uczestnika. Wpłata nie będzie zwracana w przypadku rezygnacji z udziału w rekolekcjach.

Pytania dotyczące rekolekcji należy kierować do Centrum Ruchu Światło-Życie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej – pocztą elektroniczną: recepcja@koszalin.oaza.pl lub telefonicznie: 600 604 137.

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   następny  >>