Aktualności
CYTAT DNIA

Udaj się do moich braci i powiedz im:

„Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego

oraz do Boga mego i Boga waszego.     

                                                                                                   [J 20,17]

 


 

 
Błogosławieństwo papieskie dla Parafian

 

 
ks. Krzysztof Włodarczyk - biskupem pomocniczym naszej diecezji

Drodzy Diecezjanie

 

                Dnia 7. maja 2016 roku Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce, przekazał naszej diecezji następujący komunikat:

 

„Ojciec Święty Franciszek mianował księdza prałata Krzysztofa Włodarczyka, dyrektora wydziału duszpasterskiego kurii koszalińsko-kołobrzeskiej, biskupem pomocniczym tejże diecezji, przydzielając mu stolicę tytularną Surista”.

                Decyzję Ojca Świętego przyjmujemy z wielką radością. Wdzięczność nasza jest szczególna, ponieważ diecezja, tak rozległa terytorialnie, otrzymuje nowego biskupa pomocniczego, który jest człowiekiem tej ziemi i naszej diecezjalnej wspólnoty. Biskup Nominat Krzysztof ma wielkie doświadczenie duszpasterskie, a przez ostatnie lata, będąc dyrektorem wydziału duszpasterskiego, współtworzył wszystkie programy duszpasterskie naszej diecezji.

Ta nominacja jest również wyrazem szacunku dla całych pokoleń kapłanów naszej diecezji i ważnym znakiem uznania dla nas wszystkich, jako wspólnoty koszalińsko-kołobrzeskiego Kościoła.

                Święcenia biskupie odbędą się 11. 06. 2016 r. w Kołobrzegu, w dniu dziękczynienia naszej diecezji za dar wiary i łaskę chrztu św.

Siostry i Bracia, prośmy razem w modlitwie, by Bóg obficie udzielał Biskupowi Nominatowi Krzysztofowi darów Ducha Świętego i błogosławił Jego posłudze. Powierzamy Jego życie i nowe ewangelizacyjne zadania opiece naszej Pani Skrzatuskiej oraz patronom diecezji: św. Wojciechowi i św. Maksymilianowi.

 

 

                Wam wszystkim, Siostry i Bracia, niech Bóg błogosławi!

 

 

 

 

+ Edward Dajczak

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski


 
INTERNETOWY ŻYWY RÓŻANIEC

"Proszę was bardzo, by nie było takiej niedzieli, Mszy Świętej, różańca, w których nie byłoby modlitwy o powołania. Potrzebny jest nam ten upór modlitwy, bo sytuacja jest już bardzo poważna" – te słowa wypowiedział niedawno pasterz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, biskup Edward Dajczak.

 

Już od kilku lat Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie proponuje w październiku modlitwę za posługujących w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie. Określamy ją jako Internetowy Żywy Różaniec.

 

Bardzo gorąco zachęcam do osobistej odpowiedzi na tę oazową inicjatywę oraz do zachęcania innych osób. Jeśli nie my, to kto będzie się modlił w tych tak ważnych intencjach?

 

Szczegółowe informacje o sposobie zaangażowania się w tę inicjatywę znajdują się na stronie http://www.koszalin.oaza.pl/strona/wyswietl/877/internetowy-zywy-rozaniec

 

Liczę na odzew i serdecznie pozdrawiam.

 

W imieniu Diecezjalnej Diakonii Modlitwy i własnym

 

ks. Tomasz Tomaszewski

moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie

 
„KTÓŻ JAK BÓG! ŚPIEWAJMY Z UWIELBIENIEM”

W niedzielę 27 września, parafia pw. św. Michała Archanioła obchodziła święto jej patrona. Parafialny odpust trwał przez cały dzień. Uroczysta Msza Święta, przygotowana z pełną asystą przez Liturgiczną Służbę Ołtarza odbyła się o godzinie 12:30. Celebrował ją biskup senior diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, Jego Ekscelencja Tadeusz Werno, zaś koncelebransami Mszy byli ksiądz proboszcz Andrzej Wachowicz i ksiądz Stanisław Szczepanek. Ten ostatni przybliżył zebranym w kościele wiernym postać jego patrona. Msza odpustowa została połączona z poświęceniem ołtarza świętego Józefa, który powrócił do "białej" świątyni po konserwacji. Poświęcenia dokonał ksiądz biskup.

 

We Mszy Świętej uczestniczyli także księża z dekanatu Jastrowie, na czele z księdzem dziekanem Stanisławem Łąckim oraz zakrzewskim księdzem proboszczem Andrzejem Chorobą. Kościół św. Michała Archanioła został wypełniony po brzegi przez wiernych, wśród których nie zabrakło także druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrowiu. Szeregi strażackiej delegacji zasilili także komendant i prezes OSP Jastrowie. Na służbie pojawiły się także druhny z 1 Drużyny Starszoharcerskiej Nieprzetartego Szlaku "Białe Gołębie" – działającej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Nr 2 oraz 40 Drużyna Harcerska "Jastrzębie".

 

O aranżację muzyczną zadbał chór parafialny i schola działająca przy kościele pw. św. Michała Archanioła, zaangażowani parafianie brali także udział w procesji darów oraz odczytywaniu komentarzy przed kolejnymi częściami uroczystej liturgii. Zobacz zdjęcia...

 
STUDIA DOKTORANCKIE NA WYDZIALE TEOLOGICZNYM UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO

W bieżącym roku akademickim studia III stopnia podjęło 16 doktorantów. Jest to grupa która zainicjowała nowy etap edukacyjny na naszym Wydziale. Obecnie rozpoczęła się już rekrutacja na kolejny rok akademicki (2015/2016). Warto zainteresować się nimi i spróbować swoich sił w rozwoju intelektualnym. Są to czteroletnie, stacjonarne (bezpłatne) studia. Zajęcia odbywają się w Szczecinie, raz w tygodniu (w środy).

 

Warunki przystąpienia do rekrutacji są następujące: posiadanie dyplomu ukończenia studiów magisterskich w dziedzinie nauk teologicznych; złożenie pisemnego opracowania dotyczącego zainteresowań naukowych kandydata; złożenie wymaganych dokumentów i odbycie rozmowy kwalifikacyjnej. Osoby duchowne i należące do instytutów zakonnych winne posiadać pozwolenie przełożonych na podjęcie studiów. Dokumenty można składać do 26 sierpnia 2015 roku, a rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 31 sierpnia 2015 roku o godzinie 12:30.

 

Więcej informacji: http://www.wt.usz.edu.pl/informacje-ogolne.

 

Szczegółowe informacje związane z podjęciem studiów i ich realizacją można uzyskać u kierownika studiów doktoranckich (dullak@opw.pl) – niżej podpisanego.

 

ks. prof. US dr hab. Kazimierz Dullak

dziekan Wydziału Teologicznego US

 
CHRZEŚCIJAŃSKI OBOWIĄZEK POMOCY UCHODŹCOM

"Pilna staje się modlitwa za naszych Rodaków na obczyźnie i wysiłek budowania z nimi silniejszych więzi. Na rozwiązanie czeka sprawa repatriacji Polaków i obywateli polskiego pochodzenia ze Wschodu. Potrzebą chwili staje się w Polsce przyjęcie uchodźców z krajów północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, m.in. Syrii, Iraku, Sudanu, Erytrei" – podkreśla bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, delegat KEP ds. Imigracji. >>WIĘCEJ

 
NOWA ENCYKLIKA OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

http://w2.vatican.va/content/francesco/pl/encyclicals/documents/papa-francesco_20150524_enciclica-laudato-si.html

 
CARITAS - SIEĆ MIŁOŚCI

więcej
 
POMORSKA DROGA ŚWIĘTEGO JAKUBA

Szanowni Państwo,

 

Miło nam poinformować, że można już pobierać zapowiadaną wcześniej aplikację mobilną na systemy Android oraz iOS poświęconą zachodniopomorskiemu odcinkowi Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba. Szlak ten jest pierwszą drogą Jakubową w Polsce, która doczekała się poświęconej sobie aplikacji.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   następny  >>