Aktualności
10.10.2015 - OBCHODY XV DNIA PAPIESKIEGO W NASZEJ PARAFII

więcej
 
16-18.10.2015 - DNI FORMACYJNE KSM W PODCZELU

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tegorocznych rekolekcjach, ze względu na ich temat, którym będzie rodzina i wspólnota. Chcemy tak jak gromadzący się synod biskupów zastanowić się nad powołaniem i misją rodziny w Kościele, biorąc za wzór nauczanie Jana Pawła II z adhortacji apostolskiej o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym "Familiaris consortio".

 

Gościem spotkania będzie ks. Tomasz Brussy – asytsent diecezjalny KSM z Poznania.

 

Zapraszamy również młodzież z parafii, która nie jest formalnie w KSM, by przez wspólne chwile modlitwy i zabawy doświadczyła pięknej wspólnoty młodych ludzi.

 

Koszt udziału w rekolekcjach wynosi 40zł.

 

Zgłoszenia uczestników można przesyłać do na adres mailowy: v.raczkowska@interia.pl

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem

 

Violetta Raczkowska

Prezes Zarządu Diecezjalnego

Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

 
08.11.2015 - DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

Konferencja Episkopatu Polski podczas 346. Zebrania Plenarnego na Jasnej Górze w dniu 08 listopada 2008 roku podjęła decyzję, aby każda druga niedziela listopada była w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który merytorycznie przygotowuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

W bieżącym roku Dzień ten będzie obchodzony 08 listopada i zostanie poświęcony, w porozumieniu z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abp Stanisławem Gądeckim, ponownie sytuacji chrześcijan w Syrii.

 
23-25.10.2015 - REKOLEKCJE DLA NARZECZONYCH

Ruch Spotkań Małżeńskich zaprasza wszystkich zakochanych na najbliższy weekend dla narzeczonych, który odbędzie się w CEF Koszalin w dniach 23-25 października 2015 roku.

 

Kurs jest organizowany w ramach nauk przedślubnych.

 

Zgłoszenia tel. 600 984 248.

 
INTERNETOWY ŻYWY RÓŻANIEC

"Proszę was bardzo, by nie było takiej niedzieli, Mszy Świętej, różańca, w których nie byłoby modlitwy o powołania. Potrzebny jest nam ten upór modlitwy, bo sytuacja jest już bardzo poważna" – te słowa wypowiedział niedawno pasterz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, biskup Edward Dajczak.

 

Już od kilku lat Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie proponuje w październiku modlitwę za posługujących w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie. Określamy ją jako Internetowy Żywy Różaniec.

 

Bardzo gorąco zachęcam do osobistej odpowiedzi na tę oazową inicjatywę oraz do zachęcania innych osób. Jeśli nie my, to kto będzie się modlił w tych tak ważnych intencjach?

 

Szczegółowe informacje o sposobie zaangażowania się w tę inicjatywę znajdują się na stronie http://www.koszalin.oaza.pl/strona/wyswietl/877/internetowy-zywy-rozaniec

 

Liczę na odzew i serdecznie pozdrawiam.

 

W imieniu Diecezjalnej Diakonii Modlitwy i własnym

 

ks. Tomasz Tomaszewski

moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie

 
„KTÓŻ JAK BÓG! ŚPIEWAJMY Z UWIELBIENIEM”

W niedzielę 27 września, parafia pw. św. Michała Archanioła obchodziła święto jej patrona. Parafialny odpust trwał przez cały dzień. Uroczysta Msza Święta, przygotowana z pełną asystą przez Liturgiczną Służbę Ołtarza odbyła się o godzinie 12:30. Celebrował ją biskup senior diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, Jego Ekscelencja Tadeusz Werno, zaś koncelebransami Mszy byli ksiądz proboszcz Andrzej Wachowicz i ksiądz Stanisław Szczepanek. Ten ostatni przybliżył zebranym w kościele wiernym postać jego patrona. Msza odpustowa została połączona z poświęceniem ołtarza świętego Józefa, który powrócił do "białej" świątyni po konserwacji. Poświęcenia dokonał ksiądz biskup.

 

We Mszy Świętej uczestniczyli także księża z dekanatu Jastrowie, na czele z księdzem dziekanem Stanisławem Łąckim oraz zakrzewskim księdzem proboszczem Andrzejem Chorobą. Kościół św. Michała Archanioła został wypełniony po brzegi przez wiernych, wśród których nie zabrakło także druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrowiu. Szeregi strażackiej delegacji zasilili także komendant i prezes OSP Jastrowie. Na służbie pojawiły się także druhny z 1 Drużyny Starszoharcerskiej Nieprzetartego Szlaku "Białe Gołębie" – działającej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Nr 2 oraz 40 Drużyna Harcerska "Jastrzębie".

 

O aranżację muzyczną zadbał chór parafialny i schola działająca przy kościele pw. św. Michała Archanioła, zaangażowani parafianie brali także udział w procesji darów oraz odczytywaniu komentarzy przed kolejnymi częściami uroczystej liturgii. Zobacz zdjęcia...

 
05.10.2015 - ZAPROSZENIE

 
04.10.2015 - LIST EPISKOPATU POLSKI ZAPOWIADAJĄCY OBCHODY XV DNIA PAPIESKIEGO

Drodzy Bracia i Siostry!

 

"Jan Paweł II – patron rodziny" to hasło XV Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony już za tydzień, w niedzielę 11 października. Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski Dzień Papieski ma upamiętniać pontyfikat świętego papieża Polaka i upowszechniać jego nauczanie. Tegoroczne obchody zbiegają się z obradami Synodu Biskupów, który rozpoczyna się dzisiaj (04 października) w Rzymie, pod hasłem "Powołanie i misja rodziny w Kościele i w świecie współczesnym". Dzień Papieski jawi się zatem jako wezwanie do refleksji nad rodziną oraz do wytrwałej modlitwy w jej intencji. 

więcej
 
KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO EDWARDA DAJCZAKA

Siostry i Bracia, drodzy Diecezjanie,

 

ogłoszony w dniu 19 września 2015 r. komunikat Nuncjusza Apostolskiego w Polsce jest krótki: "Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Pawła Cieślika z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, złożony zgodnie z kan. 411 i kan. 401 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego". Tę wiadomość przekazałem już w zeszłą niedzielę podczas diecezjalnej pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu, gdzie podziękowaliśmy Biskupowi Pawłowi za Jego pasterską posługę w naszej diecezji.

 

Jako diecezjanie znamy dobrze Biskupa Pawła. W ubiegłym roku świętowaliśmy Jego złoty jubileusz kapłaństwa, a w tym roku 20. rocznicę sakry biskupiej. Był wikariuszem, studiował Pismo święte na KUL-u, w Strasburgu i w Rzymie, potem był wykładowcą biblistyki w Paradyżu, Szczecinie i Koszalinie, wicerektorem i rektorem WSD w Szczecinie. Jako dewizę życia biskupiego Biskup Paweł obrał słowa z Ewangelii wg św. Łukasza: "Posłał mnie, abym głosił Dobrą Nowinę" i przez te lata pasterskiej posługi niósł orędzie ewangelii do każdego człowieka, ludzi różnych instytucji, mieszkający na wsi i w mieście, dzieci i młodzieży, chorych i w podeszłym wieku. Każdy z nas ma również swoje wspomnienia ze spotkań z Biskupem Pawłem: z wizytacji pasterskich, bierzmowań, pielgrzymek, wizyt w szkołach oraz szpitalach i moglibyśmy dać piękne świadectwo jego oddania Kościołowi oraz żywego zainteresowania człowiekiem i jego problemami.

 

Za wszystkie lata wiernej służby Bogu i ludziom, za postawę wiary, za miłość do Kościoła i diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, dzisiaj w imieniu całej diecezji mówię Księdzu Biskupowi Pawłowi z serca płynące Bóg zapiać!

 

Gdy Biskup Paweł przechodzi na emeryturę nie oznacza to, że odchodzi z diecezji. Prosimy już teraz, aby pozwolił nam mimo jego słabszego zdrowia i zmęczenia – nadal cieszyć się Jego radą pomocą i życzliwością. Kapłanów, siostry i braci zakonnych oraz wszystkich wiernych proszę pokornie o wdzięczną modlitwę za nowego Biskupa Seniora. Będziemy się modlić o jego zdrowie i błogosławieństwo, aby na miarę możliwości był z nami, w całym bogactwie swojej osobowości i biskupiego doświadczenia.

 

+ Edward Dajeczak

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

 
REKOLEKCJE W JEZIERZYCACH

Wspólnota im. św. Krzysztofa w Słupsku, należąca do Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji, zaprasza na trzydniowe rekolekcje z dr Carol Razza.

 

Rekolekcje odbędą się w dniach 09 – 11 październik 2015r. w Jezierzycach k/Słupska. Hasło rekolekcji, "Wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś co się słyszy jest słowo Chrystusa" (Rz 10, 17). Tematem przewodnim są fundamenty wiary.

 

Wszelkie informacje na stronie www.sne.slupsk.pl oraz 608425751 i 668428778

 

Z Chrystusowym pozdrowieniem

 

ks. Robert Stwora

Anna i Piotr Borowiec

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   następny  >>