Duszpasterstwo » Róże Różańcowe

 

"Modlitwa Różańcowa jest syntezą naszej wiary” - św. Ojciec Pio.

 

Do grupy może należeć każdy, kto poprzez modlitwę różańcową chce wypraszać potrzebne łaski sobie, swoim bliskim, światu, Parafii, Kościołowi.

 

W naszej parafii istnieje kilka Róż Różańca Świętego, których członkowie rozważają kolejne tajemnice różańca, według metody tzw. "Żywego Różańca". Metoda ta opiera się na następujących założeniach:

- osoby należące do róż spotykają się na wspólnej modlitwie różańcowej, którą prowadzą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 08:30;

- w obrębie danej róży, poszczególne osoby wymieniają się kolejno tajemnicami różańca (tzw. zmiana tajemnic, w pierwszą niedzielę miesiąca w kościele), które następnie osobiście rozważają przez cały miesiąc, wzbudzając sobie intencję modlitwy (podane poniżej na każdy miesiąc inne).

 

Kto pragnie dołączyć się do Róż Różańca Świętego, może to uczynić kontaktując się z opiekunami (zelatorami) poszczególnych róż, lub podczas zmiany tajemnic, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 08:30.

 

Zapraszamy!