Proboszcz:

ks. Proboszcz Andrzej Wachowicz

Wikariusz

ks. Wikariusz Krzysztof Szumilas

Historia:

1. Opieka duszpasterska ojciec Szajcz jezuita z Wałcza /1615 – ?/.
2. ks. Josua Zibard von Rederitz /1660 – ?/.

3. ks. Michael Rux /1660 – ?/.

4. ks. Jozna Żybert /1665 – ?/.

5. ks. Martimus Isert /1713 – ?/.
6. ks. Stanislaus Kierski /1729 – 1734/.
7. ks. Johann Franz Ressel /1732 – 1756/.
8. ks. Paul Mudrowski /1754 – 1773/.
9. ks. Huber /1786 – ?/.
10. ks. Christoph Kegel /1815 – †27.03.1824/.
11. ks. Ladisalus Szveteney von Altrock /1826 – ?/.
12. ks. Peter Kluck /10.09.1827 – ?/.
13. ks. Lerfer /1848 – ?/.
14. ks. Marder /1857– ?/.
15. ks. Riebschlager /1857 – ?/.
16. ks. Franz Fengler /1858 – †07.11.1905/.

Pochowany przy naszym Kościele.

 

17. Wikariusz zarządca ks. Franz Klawitter /1905 – 1906/.
18. ks. Julius Matzanke /01.03.1906 – 1915/.
19. ks. Klent /1916 – ?/.
20. ks. Henryk Wilhelmi /01.01.1916 – 30.06.1931/.
21. ks. Karl Franke /01.07.1931 – 1941/.
22. ks. Michalik /1941 – 1942/.
23. ks. Pyrent /1942 – ?/.
24. ks. Wiktor Domachowski /1942 – ?/.

Zmarły 25.07.1972 roku, pochowany w Zakrzewie.

 

25. ks. Leo Koplin /01.12.1943 – 1945/.
26. ks. Władysław Paszki /02.02.1945 – ?/.
27. ks. Marcin Łochocki /17.08.1945 – †15.11.1959/.

Pochowany w Jastrowiu.

 

28. Wikariusz zarządca ks. Stanisław Pecnik /08.12.1959 – 06.08.1960/.

Zmarły 13.03.1993 roku, pochowany w Żukowie koło Sławna.

 

29. Administrator ks. Mieczysław Brzozowski /07.09.1960 – ?/.
30. Wikariusz zarządca ks. Tadeusz Jaszkiewicz /12.10.1960 – ?/.
31. ks. Ryszard Mebel /02.06.1961 – 23.12.1983/.

Zmarły 02.11.1986 roku, pochowany w Jastrowiu.

 

32. Opieka duszpasterska ks. Władysław Deryng /10.11.1982 – 31.12.1982/.
33. Wikariusz zarządca ks. Stanisław Jania /31.12.1982 – 01.02.1983/.
34. Wikariusz zarządca ks. Marian Kopeć /02.02.1983 – ?/.
35. Wikariusz zarządca ks. Marian Szałecki /? – ?/.
36. Administrator ks. Jerzy Lubiński /23.12.1983 – 10.02.1984/.
ks. Jerzy Lubiński /11.02.1984 – 27.06.1991/.
37. ks. Mateusz Krzywicki /28.06.1991 – 27.08.2003/.
38. ks. Kazimierz Serafin /28.08.2003 – 31.07.2015/.

 

39. ks. Andrzej Wachowicz /01.08.2015 – nadal/.

Menu